Merhabalar, Meseleler Podcasttesiniz. Gençliği enine boyuna tartıştığımız, ve gençlere değer katacak konuları ele aldığımız Meseleler Podcast: Gençlik Dosyasının altıncı bölümünü dinliyorsunuz. Podcastimizin bu bölümünde sizlerle, üniversite konusunu konuşacağız. Biz gördük ki Türkiye’de okullarımızda birçok alanda derinlemesine eğitimler veriliyorken, en temel konularda; mesela evlilik ya da ilişki kurma, ebeveyn olma, veya üniversite okuma hakkında dersler verilmiyor. Çoğu insan bu tür birikimlerin şahsi olduğunu ve deneyimle kazanılabileceğini iddia etse de biz böyle düşünmüyoruz çünkü binlerce üniversite öğrencisi son senesine geldiğinde keşkeler dünyasından çıkamıyor; keşke ortalamamı da yüksek tutsaydım, keşke Erasmus’a gitseydim, keşke tüm işlerimi son güne bırakmasaydım gibi.

Bu bölümümüzde üniversiteye yeni başlayacak olan arkadaşlarımıza enerji vermeyi ve kafalarında geniş bir vizyon oluşturmayı; hali hazırda üniversitede okuyan arkadaşlarımıza hala birçok şeyi gerçekleştirmek için geç olmadığını anlatabilmeyi ve umutlarını canlandırmalarını, ve nihayetinde üniversiteden yakın zamanda mezun olacak ya da olmuş olan dinleyicilerimize de üniversite sonrası hayata dair bazı tüyolar vermeyi hedefliyoruz.

Bu kritik konular üzerine yaptığımız beyin fırtınası ve bilgi yağmuru, podcastimizin bu bölümünde sizleri bekliyor. Hazırsanız, zihinleri açalım.

Dilediğin platformdan bizi takip edebilirsiniz. 🙂

Show CommentsClose Comments

Leave a comment