Merhabalar, Meseleler Podcasttesiniz. Gençliği enine boyuna tartıştığımız, ve gençlere değer katacak konuları ele aldığımız Meseleler Podcast: Gençlik Dosyasının beşinci bölümündeyiz. Podcastimizin bu bölümünde sizlerle, birbiriyle yakın bağ kurduğumuz psikolojik dayanıklılık ve yalnız yaşama/yaşayabilme meselelerini konuşacağız.

Hayatta işler her zaman yolunda gitmez ve bazı insanlara göre bir şeyler yolunda gitmediğinde her şey sarpa sarar. Tam da bu konu üzerine meselenin kökünde yatan kendini tanımaktan, özgüven ve özsaygı gelişiminden tutun da psikolojik dayanıklılık geliştirmekten ve olumsuz olaylar ve durumlar karşısında ölçülü tepkiler gösterebilmekten bahsedeceğiz. Tabi konu buraya gelince kendini tanıyan, özgüven sahibi ve dengeli insanın yalnız yaşayabilme yeteneği kazanmasından ve tek başına kendi ayakları üzerinde durmasından konuşacağız.

Her şeyi öğreniyor ve tanıyoruz bu çağda da kendimizi tanımak bu kadar zor mu gerçekten?

Saygısızlığa kimse razı değil peki kendimize neden saygısızlık ederiz? Hiç battı balık yan gider dediğiniz oldu mu?

Peki bir olayı abarttığınızı düşündüğünüz gereksiz yere fazla tepki gösterdiğiniz oldu mu?

Kendinden çok başkasını düşünmek yaptığı işlerde hep birilerinin onayına ihtiyaç duymak doğru bir davranış mı?

Hayatta yalnız kalmak tek başına vakit geçirmek olumsuz bir durum mu? Peki, kendi ayakları üstünde durabilmek ne anlama geliyor o halde?

Bu kritik sorular üzerine yaptığımız beyin fırtınası ve bilgi bombardımanı, podcastimizin bu bölümünde sizleri bekliyor. Hazırsanız, zihinleri açalım.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment