Merhabalar, Meseleler Podcast’in 2. bölümünde sosyal medyanın gençliği nasıl dönüştürdüğünü konuştuk. Gençliği enine boyuna tartıştığımız, ve gençlere değer katacak konuları ele aldığımız Meseleler Podcast: Gençlik Dosyasının ikinci bölümünde sizlerle ilk hayatımıza girdiği andan itibaren öncesiyle sonrası arasında ciddi farklar oluşturan sosyal medya meselesini paylaşıyoruz. Sosyal Medyanın hayatımıza nasıl dahil olduğunun nostaljisinden iletişim bağlarımızda yarattığı etkilere; sosyal medya bağımlılıklarından fenomenlere; pasif bağlardan gösterişçiliğe kadar hayatımızda temas ettiği hemen hemen tüm alanlara değindik.

Dünyada birçok insanın kullandığı sosyal medya iletişimimizi gerçekten güçlendirdi mi? Sosyal Medya hayatta var olmak için kullanılması kaçınılmaz bir şey mi? Sürekli olup bitenleri kaçırdığınızı düşünür müsünüz? Kendinizi olmadığınız haliyle sanal dünyada var etme çabanızı anlamlı bulur musunuz? Peki, Sosyal Medyayı kullanıp zararlarından en az etkilenmek nasıl mümkün olur? Bu kritik sorular üzerine yaptığımız beyin fırtınası ve bilgi bombardımanı podcastimizin bu bölümünde sizleri bekliyor.

Her birimiz hayatımıza sonradan aldığımız ama hayatımızda çok önemli bir yere koyduğumuz insanlar, nesneler, alışkanlıklar ya da olgular için acaba bu olmadan nasıl yaşıyorduk yahu? gibi anlamsız diyebileceğimiz sorular sorarız. Mesela cep telefonlarımız, bir anda birkaç gün bozulsa yokluğundaki hayatı ilginç buluruz. İşte sosyal medya da birçok insanın hayatında böyle bir konuma gelmiş durumda. Bazılarımız için yokluğunda ne yapacağımızı bilmediğimiz bu mecra gelin birlikte daha yakından tanıyalım.

Bol bol fikir ve bilgilerin sunulduğu, sosyal medyanın hayatımıza etkisi üzerine ufuk açıcı bir tartışma yürüttüğümüz bölümümüzü aşağıdan dinleyebilir, yeni bölümlere hemen erişmek için Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz. 

Her hafta yeni bölüm yayınladığımız podcastimizi Spotify’dan da dinleyebilirsiniz:
Editörlerimizin bölüm konusu ile ilgili yazdıkları detaylı yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

“Sosyal Medya Yüzünden Hayatı Iskalamayın” Batıhan Dizdaroğlu yazdı.

“#KapatveDüşün” , İbrahim Ethem TAŞ yazdı.

“Profesyonel Kariyer Olarak Sosyal Medya Kişiliği:Fenomenler” , Halil ATAK yazdı.

“Sosyal Medyanın Geleceği” , Talha Şamil Çakır yazdı.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment